POMOC PSYCHOLOGICZNA I PSYCHOTERAPIA ONLINE

Coraz więcej Polaków pracuje i mieszka za granicą. Życie w innym kraju jest ich świadomym wyborem, ale gdy potrzebują skorzystać z pomocy psychologa lub psychoterapeuty, napotykają na trudne do pokonania różnice kulturowe, trudności językowe lub ograniczenia finansowe. Inni z nas z kolei dużo podróżują służbowo i prywatnie, wciąż przemieszczając się z miejsca na miejsce, czasem zmieniając nie tylko miejsca pobytu ale i strefy czasowe. Jeszcze inne osoby nie są w stanie wychodzić z domu – czasowo lub permanentnie, z przyczyn medycznych lub z powodów psychologicznych. Wreszcie są także klienci, którzy chcieliby skorzystać z psychoterapii indywidualnej, ale mieszkają na tyle daleko od miasta i gabinetu wybranego przez siebie psychoterapeuty lub mają na głowie tak dużo obowiązków, że nie mają czasu na dojazdy do gabinetu na sesje.

Dla wszystkich tych osób tradycyjna pomoc psychologiczna oraz psychoterapia, polegająca na cotygodniowych wizytach w gabinecie psychologicznym, w tym samym miejscu i o tej samej porze, może być trudna lub wręcz niemożliwa do realizacji. Dobrym rozwiązaniem dla nich okazuje się pomoc psychologiczna i psychoterapia online, w trakcie której psycholog czy psychoterapeuta znajduje się w gabinecie, klient zaś w dowolnym miejscu w Polsce i na świecie.

Najlepszy psycholog

Gabinet psychologiczny w Warszawie prowadzi terapie psychologiczne online dla wszystkich, którzy z różnych względów nie mogą uczestniczyć w pracy z psychologiem w tradycyjny sposób.

Pomoc psychologiczna online jest dobrym rozwiązaniem dla osób:

 • pracujących lub mieszkających za granicą, czasowo i na stałe;
 • dużo podróżujących, prowadzących nieregularny tryb życia;
 • czasowo przebywających w innym mieście (np. kontrakty zawodowe, przeprowadzki za partnerem);
 • mających bardzo mało czasu, zwłaszcza czasu na dojazdy;
 • o specyficznych trudnościach, uniemożliwiających wizyty w gabinecie (np. choroba wpływająca na mobilność, konieczność leżenia w zagrożonej ciąży, fobie).

Założenia pomocy psychologicznej online:

 • psycholog i psychoterapeuta pracuje w gabinecie psychologicznym;
 • klient „spotyka się” z psychologiem, będąc jednocześnie w dowolnym miejscu na świecie, wygodnym dla niego (ważne jest, by zapewnić sobie jak największy komfort, swobodę i poufność);
 • sesja psychologiczna odbywa się w formie rozmowy przez Zoom lub innej bezpłatnej aplikacji (Skype, WhatsApp), w razie problemów z połączeniem możliwa jest także rozmowa telefoniczna (gdy połączenie się rwie lub jego jakość jest niewystarczająca dla sprawnej komunikacji w trakcie sesji);
 • płatność za sesje psychoterapii czy sesje pomocy psychologicznej następuje w formie przelewu, płatności kartą lub płatności PayPal (w systemie PayPal możliwa jest także płatność kartą kredytową).

Jak w praktyce wygląda pomoc psychologiczna online?

 1. Kontaktujesz się z psychologiem przebywającym w gabinecie terapeutycznym w Warszawie w odpowiadający Ci sposób – telefonicznie, mailowo, poprzez prywatne wiadomości na Facebooku.
 2. Uzgadniasz ze mną odpowiadający Ci termin wstępnej konsultacji psychologicznej  lub sesji psychoterapii indywidualnej (jeśli ma to być kontynuacja wcześniejszych spotkań np. procesu terapii, który miał miejsce w gabinecie jakiś czas temu).
 3. Dokonujesz płatności za pierwszą sesję psychologiczną – najczęściej w formie przelewu bankowego, płatności kartą kredytową lub płatności za pośrednictwem systemu PayPal. W przypadku kolejnych spotkań z psychologiem możliwe jest płacenie po sesji, ewentualnie po pewnym czasie także rozliczenia miesięczne lub inne wygodne dla Ciebie i akceptowane przez psychoterapeutę.
 4. Wysyłam Ci link do spotkania w bezpłatnej aplikacji Zoom lub jeśli ta forma Ci nie odpowiada ustalamy inną formę spotkania np. przez Skype lub WhatsApp.
 5. W umówionym wcześniej terminie sesji pomocy psychologicznej lub sesji psychoterapii online nawiązujemy ze sobą połączenie (wideo rozmowę).
 6. Jeśli potrzebujesz faktury lub zaświadczenia dotyczącego odbywanej psychoterapii albo odbytych konsultacji psychologicznych, podaj mi swoje dane oraz uzgodnij ze mną metodę dostarczenia tych dokumentów (mail lub poczta tradycyjna, w przypadku listów zagranicznych klient dodatkowo ponosi koszty wysyłki).

Ile trwa psychoterapia online?

Pod tym względem terapia psychologiczna online nie różni się od tradycyjnej psychoterapii w gabinecie psychologicznym. Zwykle terapia trwa co najmniej pół roku, czasami dużo dłużej. Bywa jednak też tak, że praca klienta z psychologiem dobiega końca znacznie wcześniej, choćby dlatego, że wyraźnie zmieniają się okoliczności, w jakich klient funkcjonuje (na przykład z przyczyn zawodowych ma nagle znacznie mniej czasu i psychoterapia przestaje „mieścić się w grafiku” lub też klientka chodząca na psychoterapię, by „pogodzić się” z niemożnością znalezienia partnera nagle się zakochuje). Czas trwania psychoterapii jest bardzo indywidualny i zależy od wielu czynników. Więcej szczegółowych informacji znajdziesz tutaj.

Specyficzne dla terapii psychologicznej online jest to, że jej końcem bywa czasami moment, gdy pojawia się możliwość regularnych osobistych spotkań z psychoterapeutą.

Pomoc psychologiczna online

Dzieje się tak wtedy, gdy klient przeprowadza się z powrotem do kraju lub wraca z kontraktu w innym mieście, gdy zmienia pracę z pełnej wyjazdów na bardziej stacjonarną, gdy natłok obowiązków zmniejsza się na tyle, że możliwe są dojazdy do gabinetu psychologicznego albo gdy objawy chorobowe przestają go więzić w przestrzeni własnego domu. To często bardzo radosny a nawet wzruszający moment, zarówno dla klienta jak i dla psychoterapeuty. Osobiste spotkanie klienta z psychologiem w gabinecie pozwala, by ich relacja budowana już przez jakiś czas, ale wciąż zapośredniczona przez urządzenia elektroniczne, mogła być bliższa i pełniejsza.

konsultacja

indywidualna

180

koszt

wizyty

50

min.

czas

trwania

psychoterapia

indywidualna

160

koszt

wizyty

50

min.

czas

trwania

Umów się na wizytę

Jeżeli potrzebujesz pomocy psychologicznej, skontaktuj się ze mną już teraz.