PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA

Od lat pracuję na polu psychologicznym z klientami indywidualnymi. Pracowałam z młodzieżą, osobami dorosłymi i wyraźnie starszymi. Z klientami, którzy fantastycznie funkcjonowali w niemal wszystkich obszarach swojego życia i takimi, którzy nie byli w stanie pracować, uczyć się, a nawet wstać z łóżka. Pracownikami wielkich korporacji, właścicielami firm, ale także z urzędnikami państwowymi, pracownikami fizycznymi, gospodyniami domowymi. Prowadziłam psychoterapię osób w depresji, doświadczających ataków paniki, cierpiącymi z powodu bezsenności, nerwicy oraz z osobami uzależnionymi. Pomagałam uwolnić się od przemocy, przetrwać kryzysy małżeńskie i podnieść się po zdradzie.

W pracy korzystam nie tylko z wykształcenia psychologicznego i psychoterapeutycznego oraz specjalistycznej wiedzy, ale także z osobistych doświadczeń – bycia żoną z piętnastoletnim stażem, matką nastolatków, córką, siostrą i przyjaciółką – oraz długoletnich doświadczeń zawodowych i biznesowych – pracownika i współpracownika, kontrahenta, klientki, właścicielki.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia w rozwiązaniu problemów osobistych lub zawodowych, poszukujesz sposobów wyjścia z kryzysu, doświadczasz objawów psychosomatycznych, masz zdiagnozowaną nerwicę lub depresję – skorzystaj z mojej pomocy. Psychoterapia indywidualna to sposób na rozwiązanie wielu problemów, poukładanie rozsypanych puzzli psychiki od nowa. Jako doświadczona psycholog i psychoterapeutka mogę Ci pomóc odzyskać panowanie nad swoim życiem. Zachęcam do kontaktu w celu umówienia się na pierwszą wizytę.

Gabinet psychoterapi

Jak wygląda psychoterapia indywidualna?

Wstępem do psychoterapii indywidualnej są zawsze spotkania konsultacyjne (sesje konsultacji psychologicznych), w trakcie których rozmawiamy z klientem o tym, co go do mnie sprowadziło, z jakimi trudnościami się boryka, czego oczekuje od współpracy z psychoterapeutą oraz ogólnie o jego historii i obecnej sytuacji życiowej. W trakcie tych początkowych sesji pomocy psychologicznej klient ma też okazję, żeby zapytać mnie o to, co go nurtuje i rozwiać swoje wątpliwości dotyczące swoich problemów psychologicznych oraz psychoterapii.

Później, jeśli klient uznaje, że chce ze mną pracować psychoterapeutycznie, ja zaś jestem przekonana, że wspólnie możemy zrealizować cele, które przed sobą stawia, umawiamy się na psychoterapię indywidualną. W praktyce oznacza to, że z reguły po dwóch lub trzech wstępnych spotkaniach konsultacyjnych, umawiamy się na proces mający jasno nazwane cele, składający się z określonej liczby sesji terapeutycznych, odbywających się w regularnych odstępach czasu. Umawiając się na pracę psychoterapeutyczną omawiamy też sprawy formalne, takie jak zmiany terminu i odwoływanie sesji, możliwe formy płatności czy faktury. Takie jasne nazwanie wszelkich zagadnień dotyczących psychoterapii i umówienie się na nie z klientem psycholodzy i psychoterapeuci określają mianem kontraktu psychoterapeutycznego.

Rodzaje psychoterapi

Z klientami indywidualnymi, korzystającymi z pomocy psychologicznej i psychoterapii, spotykam się najczęściej raz na tydzień, w określonym dniu tygodnia, o stałej porze. Sesja psychoterapii indywidualnej trwa 50 minut. W szczególnych przypadkach, na przykład w trakcie poważnego kryzysu indywidualnego (świeża decyzja o rozwodzie, niedawna informacja o poważnej chorobie) lub gdy złe samopoczucie psychiczne klienta wymaga intensywności działania, możliwy jest inny schemat częstotliwości lub długości spotkań terapeutycznych. W takich sytuacjach zdarza się, że umawiamy się z klientami na sesje psychoterapii częściej niż raz w tygodniu.

Jeśli terapia trwa długo, co jakiś czas podsumowujemy to, co się do tej pory wydarzyło – wracamy do postawionych na początku celów, omawiamy zachodzące zmiany, planujemy dalszą pracę psychoterapeutyczną. Po zakończeniu terapii podsumowujemy cały proces. W sytuacjach, gdy już po zakończeniu psychoterapii klient uznaje, że potrzebuje powrotu do psychoterapii indywidualnej, chce się ze mną spotkać na kilku sesjach pomocy psychologicznej lub też na pojedynczej sesji konsultacyjnej, to jak najbardziej jest to możliwe.

Zachęcam do korzystania z pomocy psychologicznej także po zakończeniu terapii indywidualnej. Pomoc psychologa, któremu zaufało się podczas zakończonej już psychoterapii, skraca znacząco czas następnego cyklu spotkań, ponieważ nie wymaga już poznania i budowania relacji opartej na zaufaniu i zrozumieniu.

Psychoterapia indywidualna prowadzona przez doświadczonego psychologa lub psychoterapeutę może być sposobem na rozwiązanie wielu problemów związanych z Twoim funkcjonowaniem w życiu społecznym, zawodowym i prywatnym. Pomyśl o poprawie jakości swojego życia i zadzwoń do naszego gabinetu psychologicznego w Warszawie. Pomogliśmy już wielu cierpiącym.

Umów się na wizytę

Jeżeli potrzebujesz pomocy psychologicznej, skontaktuj się ze mną już teraz.